דלג לתוכןדלג לפוטר

ToolBox- מפגש בטיחות קצר מבית HB Safety

ארגונים רבים מתמודדים עם האתגר של העברת ידע לעובדים בתחום הבטיחות.

אתגר זה אינו בא רק למלא את החובה החוקית אלא בא לתת לעובדים את הכלים הנכונים על מנת לצמצם את הסיכונים במקום העבודה.

אחד הכלים האפקטיביים להעברת ידע עדכני הוא בעזרת מה שמכונה ToolBox.

"פגישת ארגז כלים", הוא מפגש בטיחות קצר, מפגש בו מתמקדים בנושא אחד באופן מתומצת וקצר ומטרתו להביא את המשתתפים למודעות להיבטי הבטיחות והסכנות השונות באתר העבודה, בכך להגביר את הבטיחות במקום העבודה.

חברתינו מפיקה עבור חברות רבות על עמוד אחד או שניים תוכן ייעודי לשיחות שהן למעשה הוראות עבודה קצרות ומתומצתות המציגות סיכון מרכזי אחד בכל מסמך ואת הדרך לצמצם את הסיכון, זאת בהקשר לפעילויות שגרתיות המבוצעות בארגון.

מדובר בהנחיות קלות להדרכה ולהבנה המלוות בתמונות או ותרשימים המסייעים לעובד ללמוד את הסיכונים בסביבתו.

הוראות אלו נותנות מענה בעיקר לשלושה תחומים עיקריים נקודתיים :

  1. תהליכים עתירי סיכון – כגון עבודות בחשמל, ריתוך, עבודה ברעש, מיגון מכונות, עבודה חמה, מלגזה ושינוע במפעל, עבודה על סולמות, עבודה על במות הרמה, עבודה על פיגומים, עבודה עם חומרים מסוכנים וכדומה.
  2. הפעלת ציוד – כגון הפעלת מקדחה, פטישון, מסור, כלים ידניים מטלטלים, כלים ידניים חשמליים, כלי חיתוך, עבודה עם עגורן, קשירת משא, עבודה עם אביזרי הרמה וכדומה.
  3. נושאים הקשורים לסביבה תומכת בטיחות – כגון הרמה נכונה, מעידות ונפילות, איתור וסילוק מפגעים, סקר סיכונים, הגנה מאש, הסחת דעת, פינוי בחירום וכדומה.

דפי הוראות אלה מעוצבים עם לוגו הארגון המזמין, מותאמים לסוג הפעילות המבוקשת ומאפשרים למנהלי עבודה מנהלי מחלקות, מנהלי מדורים וכדומה להעביר את המידע הבטיחותי כך שכל פעם מתקיימת שיחה על נושא אחר באופן מתומצת, מסביר וויזואלית ולמעשה ארגון בונה לעצמו סט של הוראות להדרכה באמצעותם ניתן להדריך ולחזור להדריך את העובדים על הסיכונים המרכזיים בסביבת עבודתם.

אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר במטרה להכיר את הכלי ולהטמיע אותו בארגון שלכם.

פרסומים נוספים

הקמת מנגנון של נאמני בטיחות

ארגונים רבים מעוניינים לקדם את תחום הבטיחות בארגונם ולהגיע להישגים טובים יותר פועלים לשם כך בדרכים רבות ומשקיעים משאבים ותשומות ניהול לשם כך. אחד הכלים

קרא עוד »
x

צור קשר

    דילוג לתוכן