ה.ב בטיחות - הדרכות בטיחות בעבודה

שירותי ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

כחברה המהווה מרכז ידע עדכני ומתקדם בכל תחומי הבטיחות, אנו ב- ה.ב. בטיחות מעניקים שירותי ממונה בטיחות בעבודה מקיפים לחברות וארגונים.

בהתאם לתפיסה שלנו כארגון הדוגל בחתירה למצוינות, הקפדה על הפרטים הקטנים ורמת שירות גבוהה, אנו פועלים להתאמת הממונה לאופי הארגון ולצרכיו הייחודיים.

ממונה על בטיחות בעבודה הפועל מטעם ה.ב בטיחות זוכה לליווי ותמיכת החברה כולה ולכל המעטפת המקצועית ההדרכתית לה הוא נדרש במסגרת תפקידו ועבודתו .

במהלך עבודתו בארגון כל החברה ניצבת מאחוריו, הארגון נהנה מתמיכת מומחי תוכן במגוון תחומי בטיחות כגון : הדרכות ממוקדי אוכלוסייה (מעבדות, אנשי אחזקה , צוותי חרום , אש , גובה , וכו'…) ,סקרי סיכונים , ביצוע סקרי מפגעים , פיתוח הדרכות ולמדות ,פיתוח ושימוש אמצעים טכנולוגיים על מנת להקל את תפקידו של ממונה הבטיחות.

כחלק מתפיסת הבטיחות המותאמת לארגון חברת ה.ב בטיחות מספקת שירותי ממונה בטיחות ע"פ צרכי הארגון והיקף הפעילות נקבע ע"פ דרישות מפקח עבודה ראשי.

ממוני בטיחות

מקום עבודה כמו אתרי בנייה הא מקום בו עובדים מבלים שעות רבות על מנת להביא פרנסה לביתם, אך זהו מקום בו טמונות סכנות רבות ומפגעים שיכולים להביא לידי פציעות בקרב העובדים, לכן על קבלנים ומנהלי עבודה לשים דגש רב על נושא הבטיחות באתר העבודה, כך שהעובדים יחזרו לביתם בסוף יום העבודה בריאים ושלמים.

בשל ריבוי מקרי פציעות ופגיעות באתרי עבודה, כיום מדינת ישראל פועלת ללא לאות על מנת לאפשר לעובדים לעבוד בצורה בטוחה ודורשת מבעלי אתרי בנייה למנות ממונה בטיחות בעבודה חיצוני שיפקח על הנעשה במקום מבחינת בטיחות עבודתם של בעלי המקצוע.

ממונה בטיחות מי זקוק לו?

המקומות העיקריים בהם יש דרישת חובה למנות ממונה בטיחות בעבודה הם: באתרי בנייה, ענף החקלאות, מפעלים בעלי סיכון, עבודות חשמל ועוד. דבר זה יאפשר לעובדים לעבוד בצורה בטיחותית יותר, הרי לבל נשכח כי מדובר בעבודה עם ציוד מסוכן ולרוב גם עבודה בגובה הנחשבת לבעלת סיכון רב.

הכשרתו של ממונה בטיחות בעבודה

כל מי שמעוניין לעסוק בתחום זה ולהעניק שירותי ממונה בטיחות לתעשיות שונות, עליו לעבור קורס בתחום, ה.ב מבצעת הכשרות בתחום ממונה הבטיחות בעבודה והינה אחת החברות הגדולות בישראל שמבצעות ומכשירות ממוני בטיחות בעבודה.

מטרת קורס ממונה בטיחות הוא להכשיר עובדים למילוי תפקיד ממונה על בטיחות בעבודה וגם להשלים ידע לעובדים הממלאים תפקיד במערך הבטיחות באתרים ומפעלים שונים. במהלך הקורס מקבלי כלים רבים לניהול בטיחות במקומות שונים ולדעת כיצד להדריך עובדים לעבוד בצורה בטיחותית.

הכשרת ממוני בטיחות בעבודה מתאימה למהנדסים מתחומים שונים המעוניינים להתמקצע בתחום, לבעלי תארים במדעי הטבע, לבעלי תארים בתחום הטכנולוגיה ועוד. תנאי הקבלה הם ניסיון כשנתיים במקצועם הספציפי, אך טכנאים או הנדסאים זקוקים לשלוש שנות ניסיון במקצועם בתחום על מנת ללמוד את לימודי אלו.

מעבר לכך, יש צורך לעבוד בפני ועדת קבלה מיוחדת אשר מורכבת מנציגים של אגף הפיקוח האזורי מטעם משרד התמ"ת ונציג לבטיחות ולגיהות. חשוב לציין כי תפקיד זה הוא בעל אחריות רבה, הרי מדובר על ביטחונם של בעלי מקצוע העובדים בתנאים מסוכנים ביותר כמו עבודה בגובה או עבודה עם ציוד מסוכן.

על פי חוק במדינת ישראל, כל מפעל אשר מעסיק לפחות 50 עובדים מחויב בהעסקתו של ממונה בטיחות. תפקידו של איש מקצוע זה יהיה בייעוץ להנהלה בכל נושאי הבטיחות והבריאות בעבודה. אין ספק כי עבודה חשובה זו הינה חיונית לשם תפקודו התקין של מקום התעסוקה ולשמירה על בטיחותם של כל באי המקום. חברת ה.ב בטיחות אשר מתמחה בתחום הבטיחות והגהות בעבודה, שמחה לעמוד ולוודא כי הארגון עומד בדרישות החוק בנושאי בטיחות ככלל ובביצוע כל המשימות בפרט , משימות כגון: הכשרות בעלי תפקידים, הדרכות עובדים עפ"י קבוצות סיכון, ביצוע מבדקים, מעקב ובקרה אחר הציודים השונים וכד'…

מיהו ממונה בטיחות? תפקידיו ומטלותיו בארגון  

כאמור, תפקידו של ממונה הבטיחות הוא בייעוץ למעסיקו בכל הנוגע לחוקים, תקנות ותקנים שונים בתחום הבטיחות. המטלות השונות עליהן הוא אחראי הנן רבות, כאשר בין הבולטות שבהן ניתן יהיה למנות גם את הנקודות הבאות:

האם כולם יכולים להיות ממוני בטיחות בעבודה ?

חשוב לציין כי על מנת שאדם ייחשב בתור ממונה בטיחות במקום העבודה, עליו יהיה לעבור בהצלחה קורס ממונים על הבטיחות ולקבל את ההסמכה הנחוצה ממפקח העבודה הראשי. חברת ה.ב בטיחות- פותחת את שעריה ומציעה לכם ולנציג מהעובדים שלכם לקחת חלק בקורס ממוני הבטיחות ולזכות בהכשרה הנחוצה לשם ווידוא יישום דרישות הבטיחות במקום העבודה. לקבלת פרטים נוספים אודות שירותי החברה המגוונים, בקרו באתר שלנו. הצוות המקצועי של חברתנו ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע במתן המענה המדויק והתכליתי ביותר בעבור כל שאלה שעשויה להתעורר בנושא.

ממונה בטיחות בעבודה

שמירה על הבטיחות במקום העבודה הינה משמעותית בעבור כל ארגון. בשעה שמדובר על מפעל אשר מעסיק למעלה מ-50 עובדים, הרי שנוכחותו של ממונה בטיחות בעבודה הינה נדרשת על פי חוק. עבודתו של ממונה הבטיחות הינה חשובה ובעלת משמעות רבה בשמירה על בטיחות והגהות במקומות תעסוקה רבים. את ההכשרה המקצועית הדרושה לשם הסמכתו של אדם לתפקיד זה, ניתן יהיה לקבל מידיה של חברת ה.ב בטיחות הוותיקה והמנוסה אשר תסייע לכם בשמירה על רמת הבטיחות הגבוהה ביותר בכל היבט בארגון.

תפקיד ממונה בטיחות בעבודה

הגדרת תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הינה די פשוטה לכאורה – עליו להיות אחראי על ייעוץ למעסיק בכל הנוגע לחוקים, לתקנות ולתקנים בענייני בטיחות וגהות במקום העבודה. במסגרת עבודתו, תפקידיו וסמכויותיו העיקריים בארגון :

הקשר בין שירותי ממונה בטיחות מקצועי בעבודה לבין מיגור הסכנות בפועל

עבודתו של ממונה הבטיחות הינה משמעותית וחיונית לשמירה על הבטיחות בכל מקום בו נמצא. ניתן לומר כי תפקידו למעשה נועד לקדם את התודעה בנוגע לבטיחות בכל ארגון בו הוא מועסק. משימה שאינה פשוטה כלל, אך הינה חשובה לשמירה על בריאותם של העובדים, שלמות המבנים והציוד והמשך העבודה התקינה והמסודרת של העסק. חברת ה.ב בטיחות תעמוד לשירותכם ותסייע בכל דרך אפשרית לשם שמירה על בטיחות מקסימלית במפעל שלכם, זאת לרבות העברה של קורסי ממוני בטיחות שיכשירו את העובדים שלכם לתפקיד משמעותי זה. עיינו באתר של החברה ולמדו עוד על הנושא כבר עכשיו.

לקבלת ייעוץ מקצועי

    ה.ב בטיחות בפייסבוק yt-f

    דברו
    איתנו

    צור קשר