דלג לתוכןדלג לפוטר

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות – חובה בכל ארגון

כל ארגון מחויב לדאוג לניהול הסיכונים בכדי לשמור על בטיחות עובדיו.

לא כל ארגון, גם אם הוא מעסיק יועץ בטיחות, שולט בכל תחומי הבטיחות או לחלופין אינו יכול להספיק את כל המשימות הנדרשות.

לשם כך צוות מובחר ומקצועי של יועצי בטיחות מטעם ה.ב בטיחות ישמחו לסייע ולבצע עבור האתר סקרי סיכונים, תוכנית לניהול הבטיחות, תיק שטח, סקר מיגון מכונות , JSA ועוד.

ה.ב בטיחות מתמחה בבטיחות שלך ושל העובדים שלך. אנו נשמח ללוות אותך בעזרת יועצי הבטיחות שלנו בכל שלבי התהליך.

ה.ב בטיחות מתחייבת לספק יועץ בטיחות וגהות ברמה המקצועית והאיכותית ביותר.

אנו נמנה יועץ למגוון רחב של תחומים, יועץ ביטחון מהמעלה הראשונה המתמחה במבחר נושאים הקשורים לבטיחות וגהות בעבודה.

מהו יועץ בטיחות ומה תפקידו?

ייעוץ להנהלת הארגון צריך להיות מועבר על ידי יועצי בטיחות. בשביל שאדם יקבל הסמכה כזו, עליו להכיר את כללי הבטיחות שונים ולדעת איך להציע שירות של ייעוץ לארגונים באופן מקצועי. ברמה הפורמלית, יש גם צורך במסלול הכשרה ייעודי.

יועצי בטיחות יכולים לייעץ לבעלי מפעלים ומנהלי ארגונים בסקטור הפרטי והציבורי. באמצעות מעורבות של יועץ בטיחות בעבודה אפשר לצמצם את הסיכון לתאונות עבודה ואף לזהות מוקדם כשלים ונקודות תורפה בטיחותיות.

סיום מסלול ההכשרה בהצלחה מאפשר ליועץ להעביר הדרכות בטיחות לעובדים. זה אומר שיש פחות סיכוי להפרה של כללי הבטיחות ושניתן גם למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש וחלילה פגיעה בחיי אדם.

מה תחום אחריותו ?

תחום האחריות של יועץ הבטיחות נקבע לפי סוג ההסמכה והדרישות של הארגון. יועץ בטיחות ונגישות ימליץ על פתרונות נגישות עבור בעלי מוגבלויות. בנוסף, מעורבותו בארגון היא לעיתים קרובות תנאי לעמידה בדרישות של משרד העבודה או גופי הפיקוח והרגולציה הממשלתיים.

בכל מקרה, מה שכדאי לזכור הוא שהקצאת והעסקת ממונה בטיחות הם לא פריבילגיה אלא תנאי בסיסי לסביבת עבודה בטוחה. חוץ מזה, יש ארגונים ומפעלים שמחויבים על פי החוק בשירות כזה של ייעוץ להנהלת הארגון. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור יועץ בטיחות מוסמך ברמה גבוהה שמכיר את התחום ויש לו גם את הכלים וגם את ההכשרה המתאימים להעברת הידע לשאר העובדים.

תיק מפעל שטח

תיק מפעל שטח

לפי הוראת מכ"ר 503 מבנים רבים ברחבי הארץ מהווים מוקד סיכון. מטרת תיק מפעל / שטח הנה היערכות מוקדמת לאירוע חירום, לרבות שריפה, אירוע חומ"ס או אירוע התמוטטות.

סקרי JSA

סקרי JSA

סקר JSA מטרתו תהליך למידה למטלה המבוסס בתצפית הנערכת בשטח. במהלך ביצוע הסקר מתקיימת שיחת מנהלים להבנת התהליך הקיים, בשיחה זו נסקרים נהלי העבודה למטלה, תחקור אירועים.

insite2.png

סקר סיכונים

סקר סיכונים הינו מונח המוכר להרבה ארגונים, מפעלים ועסקים המעוניינים למזער סיכונים בזמן אמת. באמצעות כלי ניהולי זה, ניתן יהיה לספק מענה הולם לכל סיכון פוטנציאלי העלול לפגוע בעובדים הנמצאים בסביבת העבודה.

b13

תוכנית לניהול הבטיחות

חובת הכנת תוכנית בטיחות מעוגנת בתקנות הארגון הפיקוח על העבודה (תוכנית לניהול בטיחות, תשע"ג-2013). מטרתה העיקרית של התקנה הינה לקבוע שיטה פרואקטיבית לניהול הבטיחות במקום העבודה.

x

צור קשר

    דילוג לתוכן