דלג לתוכןדלג לפוטר

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות – חובה בכל ארגון

כל ארגון מחויב לדאוג לניהול הסיכונים בכדי לשמור על בטיחות עובדיו. לא כל ארגון, גם אם הוא מעסיק יועץ בטיחות, שולט בכל תחומי הבטיחות או לחלופין אינו יכול להספיק את כל המשימות הנדרשות.

לשם כך צוות מובחר ומקצועי של יועצי בטיחות מטעם ה.ב בטיחות ישמחו לסייע ולבצע עבור האתר סקרי סיכונים, תוכנית לניהול הבטיחות, תיק שטח, סקר מיגון מכונות , JSA ועוד. ה.ב בטיחות מתמחה בבטיחות שלך ושל העובדים שלך. אנו נשמח ללוות אותך בעזרת יועצי הבטיחות שלנו בכל שלבי התהליך.

ה.ב בטיחות מתחייבת לספק יועץ בטיחות וגהות ברמה המקצועית והאיכותית ביותר. אנו נמנה יועץ למגוון רחב של תחומים, יועץ ביטחון מהמעלה הראשונה המתמחה במבחר נושאים הקשורים לבטיחות וגהות בעבודה.

מהו יועץ בטיחות ומה תפקידו?

ייעוץ להנהלת הארגון צריך להיות מועבר על ידי יועצי בטיחות. בשביל שאדם יקבל הסמכה כזו, עליו להכיר את כללי הבטיחות שונים ולדעת איך להציע שירות של ייעוץ לארגונים באופן מקצועי. ברמה הפורמלית, יש גם צורך במסלול הכשרה ייעודי.

יועצי בטיחות יכולים לייעץ לבעלי מפעלים ומנהלי ארגונים בסקטור הפרטי והציבורי. באמצעות מעורבות של יועץ בטיחות בעבודה אפשר לצמצם את הסיכון לתאונות עבודה ואף לזהות מוקדם כשלים ונקודות תורפה בטיחותיות.

סיום מסלול ההכשרה בהצלחה מאפשר ליועץ להעביר הדרכות בטיחות לעובדים. זה אומר שיש פחות סיכוי להפרה של כללי הבטיחות ושניתן גם למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש וחלילה פגיעה בחיי אדם.

מה תחום אחריותו ?

תחום האחריות של יועץ הבטיחות נקבע לפי סוג ההסמכה והדרישות של הארגון. יועץ בטיחות ונגישות ימליץ על פתרונות נגישות עבור בעלי מוגבלויות. בנוסף, מעורבותו בארגון היא לעיתים קרובות תנאי לעמידה בדרישות של משרד העבודה או גופי הפיקוח והרגולציה הממשלתיים.

בכל מקרה, מה שכדאי לזכור הוא שהקצאת והעסקת ממונה בטיחות הם לא פריבילגיה אלא תנאי בסיסי לסביבת עבודה בטוחה. חוץ מזה, יש ארגונים ומפעלים שמחויבים על פי החוק בשירות כזה של ייעוץ להנהלת הארגון. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור יועץ בטיחות מוסמך ברמה גבוהה שמכיר את התחום ויש לו גם את הכלים וגם את ההכשרה המתאימים להעברת הידע לשאר העובדים.

תיק מפעל שטח

תיק מפעל שטח

לפי הוראת מכ"ר 503 מבנים רבים ברחבי הארץ מהווים מוקד סיכון. מטרת תיק מפעל / שטח הנה היערכות מוקדמת לאירוע חירום, לרבות שריפה, אירוע חומ"ס או אירוע התמוטטות.

סקרי JSA

סקרי JSA

סקר JSA מטרתו תהליך למידה למטלה המבוסס בתצפית הנערכת בשטח. במהלך ביצוע הסקר מתקיימת שיחת מנהלים להבנת התהליך הקיים, בשיחה זו נסקרים נהלי העבודה למטלה, תחקור אירועים.

insite2.png

סקר סיכונים

סקר סיכונים הינו מונח המוכר להרבה ארגונים, מפעלים ועסקים המעוניינים למזער סיכונים בזמן אמת. באמצעות כלי ניהולי זה, ניתן יהיה לספק מענה הולם לכל סיכון פוטנציאלי העלול לפגוע בעובדים הנמצאים בסביבת העבודה.

b13

תוכנית לניהול הבטיחות

חובת הכנת תוכנית בטיחות מעוגנת בתקנות הארגון הפיקוח על העבודה (תוכנית לניהול בטיחות, תשע"ג-2013). מטרתה העיקרית של התקנה הינה לקבוע שיטה פרואקטיבית לניהול הבטיחות במקום העבודה.

יועץ בטיחות הוא מהנדס בטיחות מוסמך בעל וותק תעסוקתי של מספר שנים בתחום הבטיחות והגהות. תפקידו של יועץ הבטיחות, בניגוד לתפקידו של ממונה בטיחות בעבודה, איננו מעוגן בחוק ושכירת שירותיו נעשית מטעמו של המעסיק בהתאם לצרכי הבטיחות הנדרשים במקום העבודה, כאשר העסקתו נעשית ברוב המקרים לפרקי זמן כאלו ואחרים ובמסגרת שירותי ייעוץ אותם הוא מספק לבעלי בית העסק בכל נושא הבטיחות בעבודה.

העסקתו של יועץ בטיחות כנותן שירותי ייעוץ למקומות עבודה שונים בתחום הבטיחות, נדרשת לכל סוגי העסקים, לרבות אילו אשר אינם מחויבים בחוק בהעסקתו במשרה מלאה של ממונה בטיחות במקום העבודה, וזאת לצרכי קביעת נהלי בטיחות כאלו ואחרים המותאמים לדרישות החוק ולצרכי ותנאי ההעסקה במקום. במסגרת תפקידו המקצועי, יועץ בטיחות מסייע למנהלי בית העסק לבנות תכנית בטיחות מפורטות וזאת על בסיס הסיכונים הבטיחותיים הרלוונטיים לבית העסק. בנוסף, הוא יכול לשמש גם כמפקח על נושא הבטיחות והגהות, ולכן, העסקתו נחוצה גם לעסקים בהם כן מועסק ממונה בטיחות במשרה מלאה.

מידע נוסף אודות יועצי בטיחות

חוקי העבודה המונהגים במדינת ישראל מסדירים בתוכם קריטריונים ברורים גם בתחום הבטיחות והגיהות, לרבות, העסקתו של ממונה בטיחות במקום העבודה לכלל העסקים בהם מועסקים מעל 100 איש ולעסקים בסקטורים מסוימים בהם מועסקים מעל 50 איש.

תחומי האחריות של אותו ממונה על הבטיחות במקום עבודה כזה או אחר חולשים למעשה על כל ההיבטים הקשורים לתחום בטיחות וגיהות בעבודה, החל מבניית תכנית בטיחות המותאמת לצרכי מקום העבודה ודרישות התקנות השונות המופיעות בחוקים הקשורים לנושא, דרך העברת הדרכות בטיחות בעבודה לעובדים ועד לתחקור תאונות עבודה המתרחשות במקום העבודה וכדומה.

חשיבות העסקתו של יועץ בטיחות ו/או ממונה בטיחות

תחום הבטיחות והגיהות נחשב לאחד מתחומי העיסוק הרלוונטיים לכל בית עסק, וזאת לנוכח היקף תאונות העבודה המתרחשות בישראל בכל סוגי העסקים ולנוכח ההיבטים הנלווים להתרחשותן במקום העבודה. בתחום הבטיחות והגיהות במקום העבודה, היוועצות עם חברת ה.ב בטיחות תאפשר לכם לבחון את צרכי הבטיחות הנחוצים לכם במקום העבודה ולהסתייע בשירותיה בכל הנוגע להעסקת ממונה בטיחות ו/או שכירת שירותי ייעוץ בטיחות למקום העבודה.

x

צור קשר

    דילוג לתוכן