ה.ב בטיחות - הדרכות בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

מקום עבודה כמו אתרי בנייה הא מקום בו עובדים מבלים שעות רבות על מנת להביא פרנסה לביתם, אך זהו מקום בו טמונות סכנות רבות ומפגעים שיכולים להביא לידי פציעות בקרב העובדים, לכן על קבלנים ומנהלי עבודה לשים דגש רב על נושא הבטיחות באתר העבודה, כך שהעובדים יחזרו לביתם בסוף יום העבודה בריאים ושלמים.

בשל ריבוי מקרי פציעות ופגיעות באתרי עבודה, כיום מדינת ישראל פועלת ללא לאות על מנת לאפשר לעובדים לעבוד בצורה בטוחה ודורשת מבעלי אתרי בנייה למנת ממונה בטיחות בעבודה חיצוני שיפקח על הנעשה במקום מבחינת בטיחות עבודתם של בעלי המקצוע.

ממונה בטיחות עבודה מי זקוק לו?

המקומות העיקריים בהם יש דרישת חובה למנות ממונה בטיחות בעבודה הם: באתרי בנייה, ענף החקלאות, מפעלים בעלי סיכון, עבודות חשמל ועוד. דבר זה יאפשר לעובדים לעבוד בצורה בטיחותית יותר, הרי לבל נשכח כי מדובר בעבודה עם ציוד מסוכן ולרוב גם עבודה בגובה הנחשבת לבעלת סיכון רב.

הכשרתו של ממונה בטיחות בעבודה

כל מי שמעוניין לעסוק בתחום זה ולהעניק שירות לתעשיות שונות, עליו לעבור קורס ממונה בטיחות, ה.ב מבצעת הכשרות בתחום ממונה הבטיחות בעבודה והינה אחת החברות הגדולות בישראל שמבצעות ומכשירות ממוני בטיחות בעבודה.

מטרת הקורס הוא להכשיר עובדים למילוי תפקיד ממונה על הבטיחות בעבודה וגם להשלים ידע לעובדים הממלאים תפקיד במערך הבטיחות באתרים ומפעלים שונים. במהלך הקורס מקבלי כלים רבים לניהול בטיחות במקומות שונים ולדעת כיצד להדריך עובדים לעבוד בצורה בטיחותית.

הכשרת ממונה בטיחות בעבודה מתאימה למהנדסים מתחומים שונים המעוניינים להתמקצע בתחום, לבעלי תארים במדעי הטבע, לבעלי תארים בתחום הטכנולוגיה ועוד. תנאי הקבלה הם ניסיון כשנתיים במקצועם הספציפי, אך טכנאים או הנדסאים זקוקים לשלוש שנות ניסיון במקצועם בתחום על מנת ללמוד את לימודי אלו.

מעבר לכך, יש צורך לעבוד בפני ועדת קבלה מיוחדת אשר מורכבת מנציגים של אגף הפיקוח האזורי מטעם משרד התמ"ת ונציג לבטיחות ולגיהות. חשוב לציין כי תפקיד זה הוא בעל אחריות רבה, הרי מדובר על ביטחונם של בעלי מקצוע העובדים בתנאים מסוכנים ביותר כמו עבודה בגובה או עבודה עם ציוד מסוכן.

לקבלת ייעוץ מקצועי

ה.ב בטיחות בפייסבוק ה.ב בטיחות בגוגל פלוס yt-f

דברו
איתנו

צור קשר